witaj na monkeysgrip.pl

Rękawice PowerLoad

Więcej widoków

Rękawice PowerLoad
329,00 zł

Flagowy model MG. W 2015 z jeszcze lepszą membraną i poprawionym dopasowaniem do dłoni. Bardzo precyzyjna, ciepła i nieprzemakalna rękawica techniczna zaprojektowana do wspinaczki lodowej i mikstowej.


W modelu 2015 dodatkowe wzmocnienie jest wszewane na "lico". Ulepszono sposób łączenia membrany co poprawioło elestyczność całej rękawicy. Poszerzono rękawice i palce.

Dostępność: Brak w magazynie

Opis

PowerLoad model 2015 to ciepła rękawica techniczna, przeznaczona do wymagającej wspinaczki w lodzie i teranie mikstowym. Wyróżnia się doskonałą chwytnością, dzięki precyzyjnemu dopracowaniu modelu i zastosowaniu skóry w części chwytnej.

Membrana w warstwie wewnętrznej zapewnia wydalanie na zewnątrz rękawicy wilgoci przy zachowaniu nieprzemaklaności. Zastosowanie ocieplenia firmy PrimaLoft w części wierzchniej rękawicy i dzianiny polarowej w części chwytnej, gwarantuje bardzo dobrą izolację termiczną nie pogarszając czucia uchwytu.

CECHY

 • Zewnętrzna część chwytna wykonana z hydrofobowej skóry koziej (nie wchłania wody),
 • Cienki polar w części chwytnej oraz PrimaLoft w części wierzchniej chronią przed zimnem,
 • Paroprzepuszczalny i nieprzemakalny wkład (membrana),
 • Guma ściągająca w nadgarstku poprawiająca dopasowanie rękawicy,
 • Szeroki i długi mankiet umożliwiający łatwe i wygodne naciągniecie mankietu rękawicy na odzież wierzchnią,
 • Guma ściągająca w mankiecie, zabezpieczająca przed wpadaniem śniegu,
Informacje dodatkowe
Materiały

Materiały do rekawicy PowerLoad zostały dobrane tak, aby zagwarantować komfort termiczny i wytrzymałość nie pogarszając czucia chwytu.

 • Materiał zewnętrzny (część wierzchnia): podklejana cordura,
 • Materiał zewnętrzny (cześć chwytna): skóra kozia,
 • Paroprzepuszczalna i nieprzemakalna membrana,
 • Ocieplenie (część wierzchnia): PrimaLoft,
 • Ocieplenie (część chwytna): 100% Poliester (polar),

Zastosowana membrana jest wyjątkowo lekka i cienka, umieszczona pomiędzy materiałem wierzchnim a podszewką tworzy barierę nieprzemakalną odprowadząjac jednocześnie nadmiar wilgoci z rękawicy. Trzy najważniejsze cechy tej membrany to jednoczesna nieprzemakalność, wiatroszczelność i oddychalność.

PrimaLoft jest lekki, ma doskonałe parametry termiczne, charakteryzuje go wysoka oddychalność i nie traci właściwości po zawilgoceniu. Jest najlepszą alternatywą dla puchu naturalnego.

Zastosowanie

Rękawica PowerLoad została zaprojektowana z myślą o tych wszystkich, którzy do tej pory w przypadku potrzeby precyzyjnego operowania sprzętem (np. zakładanie kości) musieli zdejmować ciepłą rekawicę (zwykle źle skrojoną i niewygodną) i zakładać cienkie i zimne rękawice.

 • Wspinaczka zimowa: idealna jako techniczna rękawica do lodu i mikstu,
 • Narciarstwo: zapewnia komfort termiczny, chroni przed wiatrem i przemoczeniem,
 • Ski-touring: zapewnia komfort termiczny i dobrą chwytność, chroni przed wiatrem,
 • Turystyka górska: ciepła, wytrzymała i nieprzemakalna,
 • Prace specjalistyczne: gwarantuje precyzyję w operowaniu sprzętem, a jednocześnie zapewnia ochronę dłoni i komfort termiczny,
Tabela Rozmiarów
Rozmiary standardowe XXS XS S M L XL XXL
Miara calowa 6.5 7 8 8.5 9 9.5 10
Obwód dłoni w cm 17 18-19 20-21 22 23 24 25
Recenzje

Recenzje klientów 1 item(s)

Najlepsze rękawice na wspinanie zimowe!
Rewelacja! Świetne rękawice, których nie trzeba przedstawiać tatrzańskim łojantom. Nie przemokły mi ani trochę nawet na wyciągach, na których przerzucałem rękoma tony śniegu. :) Oczywiście żadna rękawica (skoro nawet stalowe ostrza się tępią) nie wytrzyma zapinania na granitowych krawądach, więc można się spodziewać uszkodzenia powierzchni skóry na palcach w zależności od intensywności z jaką odkładamy dziaby na ramię i wchodzimy w klasykę. Rękawica jest ciepła, ale jestem zmarzluchem, więc czasami muszę docieplić się łapawicą na stanowisku. W zamian otrzymujemy rewelacyjną precyzję, która umożliwia robienie prawie wszystkiego tak, jak robimy to gołą ręką. Patenty takie jak elastyczne pętelki nadgarstkowe, to że rękawica sięga wysoko za nadgarstek i umożliwa dokłądne ściągnięcie i zabezpieczenie przed atakiem śniegu od wewnątrz, są wisienką na torcie. :)
Wartość
Jakość
Cena

Recenzje wg Wadim / (Dodano 23.12.2015)