Monkey's Grip Alpy

W lutym zespół Marcin Woźniak-Rafał Zając przeszedł klasyk Plan de l’Aigiuille, czyli Fil a Plomb na Rognon du Plan (III, 4+, 700m). Rozgrzewka była solidna, bo obejmowała torowanie w głębokim śniegu po kilkutygodniowych opadach i delikatne dziabanie po wątłych polewkach. Najbardziej wytężający okazał się trawers do Aiguille du Midi po ukończeniu drogi, bez rakiet śnieżnych byłby chyba niemożliwy.

Monkey's Grip Alpy

Główną imprezą było przejście Filara Tourniera na Les Droites (V, 4+, 5c, M6, 1000m deniwelacji) na początku marca, w wykonaniu zespołu Dawid Sysak-Rafał Zając. Warunki i tu dalekie były od idealnych -bardzo mało lodu, luźny głęboki śnieg na skale, iście karkonoskie wiatry w okolicach szczytu. Czas przejścia włączając zejście do schroniska Argentiere przez pn-wsch ścianę Les Courtes wyniósł 3 dni.

Monkey's Grip Alpy

Podczas tych przejść rękawice Monkey's Grip model PowerLoad używane były zarówno podczas prowadzenia, asekuracji, wspinaczki drugiej osoby jak i zjazdów. Po raz kolejny model PowerLoad sprawdził się jako całodniowa (lub trzydniowa w przypadku drugiej drogi) rękawica.

Monkey's Grip Alpy