witaj na monkeysgrip.pl

O nas

Zespół

Monkey's Grip powstała z chęci stworzenia rękawic dostosowanych do specyficznych wymagań osób aktywnie uprawiających sporty zimowe - wspinaczkę, ski-touring, narciarstwo, turystykę górską. Przewodnią ideą rozpoczęcia prac nad Monkey's Grip, było opracowanie modelu dobrze dopasowanych rękawic wspinaczkowych, w których operowanie sprzętem wspinaczkowym nie przysparza trudności, nie wymaga zdejmowania czy zmiany na inne. Idea ta bardzo szybko przerodziła się w działalność na rzecz projektowania, propotypowania i produkcji rękawic sportowych o różnym zastosowaniu, bardzo ukierunkowanym (jak wspinaczka lodowa czy mikstowa) jak i ogólnym. Nasza praca rozpoczęła się jesienią 2008 i od tamtego czasu powstało kilka sprawdzonych w górach niskich i wysokich modeli rękawic. Niektóre prezentujemy na stronie już dziś. Inne dodane będą gdy tylko zakończy się produkcja ich pierwszych serii.

Produkcja

Projektowanie i produkcja rękawic odbywa się w Polsce w firmie z wieloletnim doświadczeniem w zakresie szycia odzieży specjalistycznej, w tym rękawic. Do produkcji wykorzystywane są najlepsze specjalistyczne materiały takich firm jak Gore,  Schoeller,  Polartec,  YKK jak również naszych rodzimych producentów.

Proces tworzenia rękawic rozpoczyna się od zdefiniowania przeznaczenia produktu, przez określenie podstawowych wymagań użytkowych (utrzymanie ciepłoty, wygoda użytkowania, ergonomia, wytrzymałość na przetarcia, nieprzemakalność, chwytność etc.) projektowanie, szycie i testowanie prototypów, po finalną akceptację i szycie pierwszych serii produkcyjnych.

Współpraca i kontakt

Obecnie tworzymy sieć dystrybucyjną rękawic Monkye's Grip w Polsce i wszystkie osoby chętne do podjęcia współpracy prosimy o kontakt, najlepiej pisząc na nasz adres e-mail.

E-mail:

kontakt / monkeysgrip / com


Telefon:

+48 792 523 241